Питання / Відповідь
Враховуючи той факт, що більшість клієнтів, які звертаються до нашої компанії LIHTARYK з приводу покращення енергоефективності власного будинку або навіть готелю чи ресторану, лише в загальних рисах розуміють, що представляє собою цей процес, як і ким виконується, задаючи типові запитання, ми вирішили створити спеціальну рубрику «Питання / Відповідь», де кожен потенційний замовник енергоаудиту та розробки енергетичного сертифікату зможе знайти відповіді на найбільш актуальні з цього приводу питання.
Закон про енергетичну ефективність будівель.
Це Закон України, який став чинним з липня 2018 року, за яким визначено правові, соціально-економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергоефективності будівель, шляхом пошуку шляхів зменшення її використання. Не дивлячись на те, що загальна кількість нормативно-правових актів та документів, що регулюють питання цього напрямку, близиться до 70, Закон про енергетичну ефективність будівель № 4941 є основним документом, який:
- запроваджує та пояснює основні положення;
- окреслює сферу своєї дії;
- описує, на яких загальних засадах виконується державна політика в сфері забезпечення енергоефективності будівель;
- дає визначення основних понять та мінімальних вимог до енергоефективності.
Що таке енергоефективність?
Енергоефективність – поняття, яке не варто плутати з енергозбереженням, не дивлячись на їх схожість в постановці питань щодо дбайливого витрачання енергії, незалежно від сфери діяльності, а також зачіпання проблеми нешкідливого виробництва і охорони навколишнього середовища.
То що таке енергоефективність? Це раціональне використання ресурсів, тобто економічно виправдане витрачання води, електроенергії, газу і тепла у ставленні до обсягу виробленої продукції: наприклад, підприємство споживає 1 000 кВт*год електричної енергії щомісяця; впроваджувані заходи з енергозбереження призвели до економії (заощадження) енергії близько 100 кВт*год. Це багато чи мало? Як це відбилося на якості продукції, що випускається?
Так наприклад, підприємство до впровадження енергоефективних технологій показувало корисне електроспоживання на рівні 50 кВт*год на одиницю продукції. Після впровадження низки заходів, споживання електричної енергії скоротилося до 30 кВт*год на одиницю продукції. При цьому якість і обсяг продукції, що випускається, залишилися на колишньому рівні, – така оцінка явно показує позитивний результат впровадження енергозберігаючих технологій і заходів; питання можуть бути кардинально протилежними в залежності від досягнутої енергоефективності.
Результатом енергоефективності є:
- зниження собівартості продукції;
- зниження витрат підприємства або приватної особи на оплату комунальних послуг;
- підвищення рентабельності виробництва;
- зниження шкідливих викидів в атмосферу;
- збереження природних ресурсів.
Що таке клас енергоефективності будівлі?
Кожен клас енергоефективності будівлі має свій власний рівень енергоспоживання, найвищому з яких присвоюється літера «А». Клас «С» має нормативний рівень енергоспоживання, відповідно D, E, F і G – наступні класи, і ступінь енергоефективності у них за зростанням нижче нормативного.
Є два шляхи, які дозволяють визначити рівень споживання енергії будівлями:
- розрахунковий;
- оснований на фактичному споживанні за лічильниками або аналогічних облікових приладах споживання енергії.
За фактом, для новобудов і реконструйованих будівель застосовується розрахунковий метод. Тоді як, спираючись на дані вимірювальних приладів, більш прийнятним є існуючі будівлі (розрахунковим шляхом можна визначити, коли будівлі проведено аналіз стану конструкцій і систем, і є первинна проектна документація). Наприклад: у будівлі був регулярний дефіцит теплової енергії (недотоп) кількістю, яка необхідна для максимально комфортних умов життя – в такому випадку, дані приладу обліку будуть занижені, що в подальшому і призведе до помилок.
Хто має право проводити енергоаудит?
Норми українського законодавства чітко не регулюють вимоги до фахівців, які мають право проводити енергетичний аудит житлової, державної чи комерційної будівлі. Провести енергоаудит може будь яка людина, яка має навички у даній сфері та парк приладів. Часто громади міст чи сіл (чи підприємства) мають посаду енергетичного менеджера, який і займається даним аналізом.
Проте для розробки енергетичного паспорту ( розділ Енергоефективність) та енергетичного сертифікату потрібні відповідні документи що підтверджують кваліфікацію. Сертифікат інженера-проектувальника з економії енергії та атестат енергоаудитора.
Яка форма оплати ?
Готівкова або безготівкова на поточний рахунок. Розрахунок проводиться згідно рахунку та/або акту виконаних послуг.
Чи можливий виїзд за межі Львова?
Так. Ми здійснюємо виїзд за межі Львова в межах України.
Який термін виконання?
Все залежить від об’єму та виду робіт. Наявності всіх необхідних даних. Наприклад, найпопулярніша послуга – енергетичний сертифікат житлової новобудови на 9 поверхів виконується за 3 дня.
Іноді буває, коли Замовнику потрібно “на вчора”. В таких випадках ми можемо переглянути час виконання та перерозподілити ресурси для задоволення вимог.
Які є гарантії?
На початку нашої співпраці підписуємо договір. Також гарантією є рекомендації від задоволених кілька десятків наших клієнтів.
Я не знаю що мені потрібно - аудит чи сертифікат, що робити?
Звернітьсь за телефоном 093-48-61-245 та отримайте безкоштовну консультацію.
Як я можу замовити послугу?
Ви можете подзвонити по телефону 093-48-61-245 або написати на пошту energylviv@ukr.net
Який у Вас графік роботи?
З 09.00 до 18:00 – пн.-сб.