Енергетичний сертифікат готелю чи ресторану
В Україні відносини у сфері використання енергоресурсів регулюються законами України, указами президента, постановами Кабінету Міністрів, розпорядженнями, наказами та низкою нормативних актів. Перелік законодавчих актів України, що мають відношення до енергозбереження, покращення енергоефективності та ВДЕ, вже налічує близько 70 документів. Нещодавно прийнятий Закон України № 4941 «Про енергетичну ефективність будівель» врегульовує усі питання цієї сфери, в тому числі такі як сертифікація енергетичної ефективності готелю та енергетична сертифікація ресторану.
Цими нормативними документами визначаються основи правових, економічних, соціальних та екологічних аспектів збереження енергоресурсів, які поширюються на всі форми та функціональні призначення будівель. Саме для цього наша компанія LIHTARYK пропонує виготовлення енергетичних сертифікатів ресторану чи готелю. Послугу висококваліфікованого енергоаудитора можна замовити в будь-якому місті, адже ми працюємо по всій країні!
Особливості сертифікації готелю або ресторану
З введенням в нашій країні нормативних вимог у сфері енергоефективності та енергопаспортизації будівель житлового та громадського призначення, з 01.04.07 набрав чинності ДБН В.2.6-31. Тому, якщо енергетичний сертифікат готелю чи енергетичний сертифікат ресторану вважався лише рекомендацією до кінця 2008 року, з 01 січня2009 року енергетичний паспорт є невід’ємною частиною проектної документації будівель житлового і громадського призначення, як при новому будівництві, так і при реконструкції. З 01 липня 2008 року додатково почав діяти ДСТУ-Н Б а.2.2-5, розкриваючи методичні положення, на основі яких розраховуються необхідні параметри енергетичного паспорта. А з 1 липня 2018 року був введений новий обов’язковий документ – енергетичний сертифікат, зі своєю специфікою оцінки будівель.
Енергетичний сертифікат ресторану чи готелю розробляється і доповнюється на етапі:
- розробки проекту і його прив’язки до умов конкретного будівельного майданчика на стадії «Робочий проект» або «Робоча документація», залежно від присвоєної будівлі категорії складності;
- здачі об’єкта будівництва в експлуатацію;
- експлуатації (опціонально – за підсумками річної експлуатації) будівлі на основі висновків енергоаудиту, який було проведено ліцензованою організацією, як наша компанія LIHTARYK.
В рамках гармонізації національної нормативної бази з європейськими нормами в Україні, розроблено комплекс норм і стандартів у галузі енергоефективності будівель, що охоплюють вимоги до огороджувальних конструкцій, мікроклімату приміщень, методів випробувань, методики розрахунку енергетичних характеристик будівель та їх систем.
Вартість виготовлення енергетичного сертифікату готелю чи ресторану
Якщо вас хвилює вартість енергетичного сертифікату ресторану чи готелю, це може послужити додатковим аргументом для того, щоб звернутися за його розробкою до спеціалістів нашої компанії LIHTARYK. Готовий документ включатиме в себе оцінку ефективності використання енергії у відведених під комерційну діяльність приміщеннях в будівлі або його частини, а також рекомендації щодо її поліпшення. За прийнятою класифікацією всім будівлям буде присвоєна певна категорія у вигляді літери: від А (найбільш ефективної з точки зору енергозбереження) до G (найменш ефективної).
Сертифікат буде дійсний протягом 10 років, і сам власник несе відповідальність за продовження або оновлення сертифіката.
Енергетичний сертифікат повинен надаватися покупцеві або орендарю нерухомості при здійсненні угоди. Споживач може подати до суду на будь-якого власника, який хоче продати або здати нерухомість без енергетичного сертифіката.
Від отримання сертифіката звільняються:
- будівлі і пам’ятники, що охороняються державою;
- ексклюзивні місця богослужінь або релігійних заходів;
- тимчасові споруди (до передбачуваного використання протягом двох або менше років);
- нежитлові частини промислових будівель, будівель оборони і сільського господарства;
- будівлі або частини окремо розташованих будівель площею менш ніж 50 м2, а також будівлі або приміщення, що використовуються менш, ніж 4 місяці в році.