Клас енергоефективності будівель

Те, наскільки раціонально використовуються енергетичні ресурси житлового приміщення або приміщення, яке має господарське або промислове призначення, можна охарактеризувати єдиним терміном «енергоефективність». По суті, цей термін означає меншу витрату тепла і електрики при комфортних умовах перебування людей. Даний показник і є клас енергоефективності будівлі. Завдання це здається досить складним, проте, варто просто трохи навчитися розбиратися в деяких тонкощах для того, щоб обчислити потрібні показники і досягти головної мети – розумної економії.

 

Клас енергоефективності будівель

Клас енергоефективності будівлі, виходячи з яких критеріїв вони присвоюються

Клас енергоефективності визначається в ході енергоаудиту та/або енергетичного сертифікату і базується на рівні питомого енергоспоживання. Після визначення фактичного рівня енерговтрат в будівлі, даний показник порівнюється з базовою нормою і набуває характерний для нього клас:

  • Клас А характерний для будівель з найбільш оптимальним показником споживання енергії. Такі споруди визнаються найбільш ефективними з точки зору економічності. Найвищий клас енергоефективності.
  • Клас B демонструє високу енергоефективність (рівень енергоспоживання менше норми приблизно на 40%).
  • Клас C є нормою, питоме енергоспоживання в цьому випадку знаходиться в приблизних рамках від 5 до 10%.

Перераховані критерії можуть застосовуватися в процесі проектування або якщо потрібно оцінити вже існуючу будівлю.

Окремо стоять D і Е класи енергоефективності будівель: у першому випадку рівень енергозбереження вважається поганим, тоді як у другому він перевищує норму на 50% і більше, – в плані оплати цей варіант вважається найзбитковішим.

На сьогоднішній день заборонено проектування будівлі з класом енергоефективності D або E.

Визначати клас ефективності відповідно до ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель» можуть тільки спеціалізовані енергоаудиторські організації, дії яких суворо регламентуються. Право на присвоєння певного класу енергоефективності є винятковим і володіють ним тільки спеціалізовані органи державного будівельного нагляду.

В рамках обчислення конкретного класу енергоефективності будівлі необхідно врахувати наступні критерії:

      • тепловтрати, що здійснюються через природні оболонки будівлі;
      • обсяг теплової енергії, яка потрібна для опалення;
      • типові характеристики стін і перегородок;
      • технічні параметри системи вентиляції;
      • показники індикаторів енергоефективності;
      • обсяг споживаної енергії з джерел, що відносяться до числа поновлюваних.

Незважаючи на те, що процес розрахунку класу енергоефективності будівлі здається складним і трудомістким, для отримання швидкого результату досить просто довірити його кваліфікованим фахівцям компанії Lihtaryk.