Якщо хоча б раз в житті ви брали до рук рахунок за комунальні послуги і думали «звідки такі цифри??», то ми чудово вас розуміємо. Не обов’язково панікувати і починати заощаджувати на власному комфорті та комфорті своєї родини. Пропонуємо вам 25 корисні поради, які допоможуть вам зменшити витрати на комунальні платежі не знижуючи при цьому ваш рівень життя. Енергозбереження вдома. 

E

Визначте, які побутові прилади споживають найбільше електроенергії та зменшіть їх використання. Зазвичай, це прилади з нагрівальними та термоелементами – бойлер, посудомийна машинка, електричний підігрів підлоги, електрочайник, електроплита з духовкою, різні електричні обігрівачі.

E

Розморожуйте продукти, залишивши їх на ніч в холодильнику, замість використання мікрохвильовки.

E

Не використовуйте металевих форм для випічки. Замініть їх на керамічні або скляні..

E

Слідкуйте за розміром. Якщо для приготування невеликої кількості їжі ви використовуєте посуд великого розміру – ви витрачаєте не лише більше часу, а й більше енергії для його нагрівання. Це ж стосується і конфорок – для невеликого посуду використовуйте менші, для великого – більші.

E

Пересуньте холодильник подалі від плити і прямих сонячних променів. Якщо в місці, де стоїть холодильник температура повітря 30°С, то споживання електроенергії може вирости на 100%. Також не варто ставити в холодильник гарячу їжі.

E

90% енергії пральної машинки використовується на нагрівання машинки. Якщо ви перете при 30°С, то зберігаєте 35% енергії порівняно з пранням при 40°С. Також не рекомендовано використовувати режим її максимального завантаження.

E

Використовуйте енергозберігаючі лампочки. Найкращий вибір світлодіодні (LED). 1 Вт LED-лампи=10 Вт (лампи розжарювання) = 3 Вт (люмінісцентної).

E

Встановіть димерні вимикачі. Вони допоможуть регулювати яскравість освітлення і, відповідно, кількість спожитої електроенергії.

E

Надавайте перевагу побутовій техніці з високим класом енергоефективності. Найвищий клас – А++, після нього А+, А, В і С. Техніку, яка має клас енергоефективності нижчий, ніж С взагалі не рекомендується використовувати.

E

Не залишайте прилади увімкненими в розетку, коли не використовуєте їх. Крім того, що вони продовжують використовувати енергію, це ще і підвищує ризик поломок або загорання у випадках перепадів напруги. Хорошим рішенням є використання розумних розеток або подовжувачів.

E

Якщо вмикаєте кондиціонер – закривайте вікна та двері. Інакше будете охолоджувати не приміщення, а вулицю і в прямому сенсі «викидати гроші на вітер».

E

Близько 25% тепла у вашому будинку витрачається через дах, оскільки тепле повітря піднімається догори. Потурбуйтесь про належну теплоізоляцію горища.

E

Обирайте потрійне скління у вікнах. Через вікна та двері витрачається значна кількість тепла, особливо якщо в них стоїть лише одне скло.

E

Зверніть увагу на пилосос. Можливо, вже прийшов час почистити пилозбірник або змінити фільтри для очищення повітря?

E

Зменшіть тиск в душі. Ви навіть не уявляєте наскільки більше води витрачається в душі, коли там високий тиск. Інколи навіть більше, ніж якби ви прийняли ванну.

E

Закручуйте кран. Якщо під час гоління, чищення зубів та інших процедур ви просто будете закручувати кран, то можете економити до 6 літрів на хвилину.

E

Використовуйте лічильник для диференційованого тарифу. На сьогоднішній день, в Україні діє диференційований тариф на електроенергію і з 23:00 до 7:00 її вартість вдвічі нижча. Якщо ви надаєте перевагу роботі вночі, то саме час дізнатись більше про цей тариф.

E

Встановіть таймер або датчик руху для зовнішніх лампочок. Не потрібно освітлювати вулицю всю ніч.

E

Встановіть лічильники і платіть лише за ту кількість енергії, яку ви справді використали.

E

Встановлення екрану (рефлекторів) між батареєю і стіною дозволить зменшити втрату через стіну до 30%.

E

Масштабуйтесь. Якщо ви живете у квартирі і у вас не підключено індивідуальне опалення – навряд чи у вас вийде багато зекономити багато. Але є шанс на отримання гранту для комплексної модернізації цілого багатоквартирного будинку на рівні ОСББ. Не знаєте що це і як його отримати? Натисніть на кнопку «Отримати консультацію» внизу сторінки і ми з радістю вам допоможемо!

А що ж робити, якщо ви вже і так дотримуєтесь всіх цих порад, але рахунки за комунальні все ще ростуть? Ймовірно, у вас вдома є проблеми з енерговтратами і знайти їх допоможе тепловізійне обстеження або енергоаудит